Huawei i Volkswagen ogłosili plan współpracy w obszarze synchronizacji samochodów z urządzeniami mobilnymi. Firmy zaprezentowały technologię umożliwiającą integrację fabrycznie zainstalowanych systemów samochodowych z urządzeniami mobilnymi, w sposób pozwalający na bezpieczne użytkowanie w trakcie jazdy.

Na targach CES Asia 2015, Huawei i Volkswagen zaprezentowali serię aplikacji, które umożliwiają kierowcy bezpieczne korzystanie z nawigacji, odtwarzacza muzyki, sprawdzania skrzynki email i prowadzenia rozmów telefonicznych. Aplikacje obsługują system MirrorLink, czyli technologię mającą na celu zmaksymalizowanie kompatybilności systemów fabrycznych z urządzeniami mobilnymi.

- Nasza współpraca z Huawei pozwoli użytkownikom smartfonów na płynne zintegrowanie ich z samochodami. Wszystkie treści widoczne na smartfonie, będą również dostępne w czasie rzeczywistym w systemie infotaiment. Rezultatem jest inteligentna i wygodna współpraca pomiędzy samochodem, a smart fonem - powiedział Sven Patuschka, Viceprezes ds. Badań i Rozwoju Volkswagen Group China.

Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG, podkreślił, że pojazdy stają się największymi mobilnymi terminalami. Bogate portfolio Huawei w którym znajdują się m.in. urządzenia mobilne, domowe routery oraz usługi w chmurze, przełoży się na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy w pojazdach Volkswagena.

[Łukasz Szewczyk]