Samsung zamierza zbudować drugą fabrykę smartfonów w północnym Wietnamie, w prowincji Thai Nguyen. Pierwsza, wybudowana w marcu 2014r. za około 2 miliardy dolarów, w ciągu pierwszych 4 miesięcy działania zapewniła firmie przychód w wysokości 1,9 miliarda dolarów.

Zwiększenie produkcji urządzeń mobilny w Wietnamie ma obniżyć koszty oraz umocnić pozycję Samsunga w rywalizacji przede wszystkim z chińskimi markami, które sprzedają swoje produkty po bardzo niskich cenach. Niewątpliwie skorzysta na tym sam Wietnam, którego dochód z eksportu urządzeń moblinych od stycznia do października tego roku wyniósł 19,2 miliarda dolarów, czyli około 15% ogólnego dochodu kraju.

Doniesienia o budowie fabryki są nieoficjalne."Pracujemy nad projektem, jest jeszcze kilka kwestii, które wymagają dopracowania" - poinformował urzędnik z Departamentu Planowania i Inwestycji, który chce zachować anonimowość. Rzeczniczka prasowa Samsunga potwierdziłam, że firma prowadzi z rządem Wietnamu rozmowy dotyczące inwestycji.