Południowokoreański koncern LG jest już gotowy do uruchomienia drugiej generacji urządzenia z zakrzywionym wyświetlaczem, które na rynku zadebiutuje jako LG G Flex 2 i stanie się następcą G Flex, który pojawił się pod koniec 2013 roku.

Kompletna specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana, ale smartfon ma mieć zakrzywiony ekran o przekątnej 5-5,5 cala i wyższej rozdzielczości niż poprzednik, a więc zapewne full HD. Sercem phabletu ma być procesor Qualcomm Snapdragon 810. Smartfon dostanie również elastyczną obudowę i modem łączności LTE-A. Całość będzie pracować w oparciu o Androida.

Qualcomm Snapdragon 810 złożony z czterech rdzeni głównych opartych o architekturę ARM Cortex-A57 oraz cztery pomocnicze ARM Cortex-A53. Za grafikę odpowiadać będzie chip graficzny Adreno 430, który względem Adreno 420 ma być wydajniejszy o około trzydzieści procent. Jednostka centralna jest kompatybilna z pamięcią LPDDR4 (jest znacznie szybsza od obecnie stosowanej LPDDR3), wyświetlaczami o maksymalnej rozdzielczości 4K, a także komunikacją głosową.