Michael Uslan, pomysłodawca i producent wykonawczy serii filmów o Batmanie oraz artystka Kathy Klein wzięli udział w najnowszej kampanii wideo firmy LG Electronics. Opowiadając o wpływie matrycy OLED na odbiór ich dzieł, podkreślają przewagę telewizorów OLED nad konwencjonalnymi telewizorami LCD.
Hollywoodzki producent Michael Uslan, który w ośmiu filmach o Batmanie nakręconych od 1989 roku intensywnie korzystał z palety ciemnych barw, wyjaśnia znaczenie rozróżniania wielu rodzajów czerni przy opowiadaniu filmowych historii. Według Uslana, czerń jako symboliczny element filmowej fabuły ma długą tradycję w kinematografii. Wyświetlanie różnych stopni ciemności ma kluczowe znaczenie dla uchwycenia głębi filmu, dlatego tak ważne jest by mieć telewizor, który jest w stanie to zrobić. Uslan docenił nieskończony kontrast obrazu na ekranie telewizora LG OLED, uzyskiwany dzięki czystej czerni, którą może zapewnić tylko urządzenie wyposażone w taką matrycę. Według producenta filmy, takie jak Batman, dostarczają jeszcze silniejszych emocji, gdy są oglądane na telewizorze OLED, gdyż jak stwierdził "Perfekcyjna czerń jest bramą do idealnych barw".

Także uznana autorka mandali, Kathy Klein, podkreśla zalety bogatej palety barw matrycy OLED. Artystka, która na całym świecie słynie z prac wykonywanych z naturalnych materiałów, uważa, że ze względu na zniekształcenia kolorów oraz kompozycji, konkurencyjne matryce nie pozwalają na wierne odwzorowanie jej dzieł. "Praca z telewizorem OLED była naprawdę fascynująca. Mogłam zaprezentować moje dzieła dokładnie takie jakie są. Obraz na ekranie telewizora OLED wygląda naturalnie, dzięki czemu oddaje prawdziwe kolory moich prac" - powiedziała artystka.

W filmie zatytułowanym Colorful Sensation in Black, stworzonym na potrzeby kampanii, pokazano setki osób ubranych w całkowicie czarne stroje, biegnących przez nowoczesne europejskie miasto,. Biegacze, łącząc elementy parkouru i performance'u, przemieszczają się cicho przez miasto, wspinają na mury i tworzą ogromne czarne ekrany, uwydatniając w ten sposób barwy codziennego otoczenia. Film zachęca widzów, aby przyjrzeli się napotykanym przedmiotom z innej perspektywy, a także pomaga podkreślić wpływ czerni na postrzeganie kolorów.

[Łukasz Szewczyk]