Opera Mini to jedna z najpopularniejszych przeglądarek mobilnych. W czerwcu została ona udostępniona dla klientów Windows Phone, jednak wiele wskazuje na to, że jej przygoda z systemem nie potrwa długo. Producent przymierza się bowiem do zaprzestania wsparcia dla przeglądarki, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że od jej premiery nie minął długi czas.

Na chwilę obecną wiadomo, że Opera Mini w wersji na smartfony Microsoftu nie otrzyma większych aktualizacji w ciągu najbliższych miesięcy - taka informacja pojawiła się na stronie producenta i można przyjmować ją za pewnik. Oczywiście program w dalszym ciągu będzie otrzymywał poprawki dotyczące bezpieczeństwa, jednak nic poza tym. Przynajmniej na razie.

Twórcy przeglądarki nie zapowiedzieli oficjalnie zakończenia rozwoju Opery dla Windowsa Phone, jednak nietrudno zgadnąć, że taki scenariusz może być brany pod uwagę. Warto zauważyć, że zespół pracujący do tej pory nad projektem został oddelegowany do pracy nad rozwiązaniami dla iPhone'ów oraz telefonów z Androidem.