Czytniki PocketBook Touch Lux 3 i PocketBook Touch Lux 2 otrzymały nową wersję oprogramowania oznaczoną symbolem 5.8. Dzięki niej użytkowanie tych modeli stało się jeszcze prostsze i bardziej wydajne.

Pierwszym z wprowadzonych usprawnień jest procedura nawiązywania i podtrzymywania łączności bezprzewodowej. W okresach, w których nie jest przeprowadzana transmisja danych, moduł Wi-Fi automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii, dzięki czemu czytnik może dłużej działać. Mimo to wystarczy tylko raz ustanowić połączenie Wi-Fi - nie trzeba tego robić za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z bezprzewodowego transferu danych.

Nowy software pozwala także na szybsze przeszukiwanie bazy plików. Zwiększona prędkość indeksowania książek w aplikacji "Biblioteki", sprawniejsze generowanie okładek e-booków, czy wreszcie bardziej płynne przewijanie list dostępnych lektur sprawiają, że korzystanie z czytników z uaktualnionym oprogramowaniem stało się jeszcze przyjemniejsze.

Programiści firmy PocketBook zastosowali jeszcze jedno udogodnienie. Od teraz aktualizacja oprogramowania będzie prezentowana w formie graficznej, a nie jak dotąd, tekstowej.

[Łukasz Szewczyk]