Japońska firma wprowadziła na rynek swój najnowszy flagowy odtwarzacz muzyki Sony Walkman ZX2. Odtwarzacz pozwala w pełni docenić finezję dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Sprzęt ten ma cechować się bardzo dobrą, audiofilską wręcz, jakością dźwięku i pamięcią flash o ogromnej pojemności wynoszącej 128 GB. Jeśli ktoś uzna, że to dla niego za mało, będzie mógł rozszerzyć ją za pomocą karty pamięci microSD. Odtwarzacz ten ma też moduły Bluetooth i NFC, dzięki którym łatwo podłączymy do niego bezprzewodowe słuchawki i głośniki. Dwuzakresowa łączność Wi-Fi (2,4/5 GHz) zwiększa stabilność transmisji przy odtwarzaniu nagrań o wysokiej rozdzielczości z domowej sieci DLNA. Wyposażenie odtwarzacza obejmuje ponadto łącze audio USB.

Zamiana dźwięku w postaci analogowej na formaty cyfrowe, takie jak CD lub MP3, może powodować pogorszenie jakości pierwotnego sygnału. Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości zachowuje znacznie więcej szczegółów w dźwięku cyfrowym. Umożliwia tym samym o wiele pełniejsze przeżywanie muzyki.

Aby zagwarantować nieskazitelną reprodukcję nagrań o wysokiej rozdzielczości, opracowany przez Sony wzmacniacz cyfrowy S-Master HX przetwarza sygnał audio wyłącznie w postaci cyfrowej, precyzyjnie analizując duże ilości szerokopasmowych danych audio oraz ograniczając zakłócenia i zniekształcenia.

Przywracanie wysokich częstotliwości, które zanikają w procesie kompresji plików muzycznych, zapewnia wydajna technologia DSEE HX. Interpolacji poddawane są nagrania ze źródeł CD i MP3. W ramach tego procesu częstotliwość próbkowania i dokładność bitowa zwiększają się do poziomu będącego odpowiednikiem 192 kHz/24 bitów, co zapewnia jakość na poziomie nagrań o wysokiej rozdzielczości. Bogactwo szczegółów muzycznych pozwala czuć się jak w studiu lub na sali koncertowej.

Nowy Walkman współpracuje z internetowymi serwisami streamingowymi, cena jego to 1100 dolarów, czyli ponad 4000 złotych. Działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean i ma ekran kiepskiej jak na dzisiejsze standardy jakości (Wyświetlacz: 4,0" FWVGA 854 x 480 px; Triluminos Display).