Telewizja Puls uruchomiła internetową platformę VOD o nazwie PlayPuls.pl, która daje widzom bezpłatny dostęp do rozrywki. Na początek PlayPuls zaoferuje kilkaset odcinków programów, a wraz ze startem jesiennej ramówki pojawią się m.in. takie serialowe hity, jak "Hannibal", "American Horror Story", "Spartakus: Krew i piach" oraz "The Walking Dead".

PlayPuls.pl jest platformą VOD typu "free VOD", która daje widzom bezpłatny dostęp do rozrywki w wybranym przez nich czasie. Dzięki PlayPuls widzowie mogą oglądać produkcje własne Telewizji Puls, animacje z pasma Junior TV, seriale, dokumenty oraz programy rozrywkowe. Na początek PlayPuls zaoferuje kilkaset odcinków programów, ale oferta znacznie się poszerzy wraz ze startem jesiennej ramówki nadawcy. Wraz z nią w PlayPuls pojawią się m.in. takie hity serialowe, jak "Hannibal", "American Horror Story", "Spartakus: Krew i piach" oraz "The Walking Dead".
Produkcje własne stacji będą dostępne na platformie bezpłatnie przez cały czas, natomiast niektóre pozycje programowe zakupione od innych dystrybutorów znajdą się w ofercie przez określony czas po emisji w kanałach Telewizji Puls (model Catch Up TV). Na początek nadawca udostępni platformę na komputery PC/MAC, telefony z systemem Android i iOS oraz tablety. Uruchomienie PlayPuls to kolejny etap realizacji strategii nadawcy polegającej na zwiększaniu obecności marek TV Puls i Puls 2 w Internecie.

Ciężko nad tym pracowaliśmy i tym bardziej cieszymy się z uruchomienia naszego własnego serwisu VOD PlayPuls. Jesteśmy w pełni świadomi, że model konsumpcji treści telewizyjnych się zmienia, dlatego chcemy być obecni z naszą ofertą programową we wszystkich dostępnych kanałach dystrybucji kontentu
- mówi Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls sp. z o.o

Wcześniej Telewizja Puls współpracowała w zakresie VoD z platformą ipla.

[Łukasz Szewczyk]