Jeśli macie telewizory LG Smart TV, to z pewnością ucieszy was dostęp do nowych funkcji: Filmy i TV Google Play, dzięki której będziecie mogli oglądać tysiące nowych filmów i programów telewizyjnych. Usługa ta jest kompatybilna z systemem LG webOS dla telewizorów Smart TV, a także z pozostałymi systemami operacyjnymi LG - NetCast 4.0 oraz 4.5 i umożliwia oglądanie klasyki filmowej, programów informacyjnych, filmów kina niezależnego oraz kultowych przebojów, zarówno w formacie HD jak i SD.

Co jeszcze możecie wraz z usługą Filmami i TV Google Play? W jej ramach macie możliwość wypożyczania lub kupowania filmów oraz programów telewizyjnych z oferty głównych hollywoodzkich wytwórni. Wszystkie te treści są udostępniane w chmurze, dzięki temu można rozpocząć ich oglądanie na telewizorze LG Smart TV. Następnie można wstrzymać odtwarzanie, po czym wznowić je później na smartfonie, tablecie lub komputerze PC. Oczywiście, odtwarzanie rozpocznie się od momentu, gdzie zakończyło się oglądanie.

Usługa zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu na terenie 104 krajów, w tym w Polsce. Najpierw jednak będzie dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie.