W sieci pojawił się kolejny materiał wideo od Electronic Arts. W filmiku zaprezentowano kolejne zmiany w mechanice gry. Twórcy zdecydowali się na przebudowę stałych fragmentów gry, co ma za zadanie dać graczowi więcej swobody w ich wykonywaniu. Trzeba przyznać, że jeśli system będzie dopracowany tak, jak zapewniają twórcy - zapowiada się to bardzo interesująco!
Najnowsza odsłona jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier piłkarskich wprowadza w tym roku ogrom nowych możliwości. Oprócz zapowiadanego wcześniej trybu fabularnego do gry dodano opcje dowolnego ustawiania zawodników oraz sposobu rozgrywania piłki podczas rzutów karnych czy wolnych. Twórcy podkreślają, że ich celem było doprowadzenie do sytuacji, w której nasze strzały będą bardziej zróżnicowane oraz trudniejsze do obronienia.

Warto przypomnieć, że tegoroczne wydanie FIFA będzie pierwszym przedstawicielem cyklu, działającym w oparciu o silnik Frostbite. Światowa premiera produkcji planowana jest na 27 września, w polskich sklepach gra ma pojawić się dwa 29 września. W roli komentatorów pojawią się Dariusz Szpakowski oraz Jacek Laskowski.