Czy powstanie kolejny gigant telekomunikacyjno-medialny, mocny konkurent dla Cyfrowego Polsatu? Jak informuje Rzeczpospolita, zagraniczni właściciele sieci UPC Polska oraz Play zaczęli rozmowy o połączeniu biznesów.

UPC Polska to największy w Polsce operator telewizji kablowej świadczący usługi telewizji cyfrowej, szybkiego internetu szerokopasmowego oraz telefonii stacjonarnej. W portfolio UPC brakuje jednak usług opartych na telefonii mobilnej. Operator do dawna szuka różnych rozwiązań, by zaoferować telefonię komórkową swoim klientom w korzystnym modelu biznesowym, a nowy szef UPC Polska w publicznych wypowiedziach nie wyklucza także przejęć na rynku mobilnym.

Według informacji Rzeczpospolitej, zagraniczny właściciele UPC Polska i sieci Play, zastanawiają się nad transakcją, w wyniku której największa w kraju telewizja kablowa i czwarty operator komórkowy mogłyby stworzyć jeden organizm. Jak zauważa gazeta, już wcześniej operatorzy szukali pola do współpracy, ale o scenariuszu, w którym firmy tworzą grupę, słychać w branży telekomunikacyjnej od kilku tygodni.

Dodajmy także, że w mediach od dawna musi się o planach sprzedaży sieci Play w 2016 roku. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że formalny proces szukania inwestora dla P4 jeszcze się nie zaczął. Jednak spółka przygotowuje się do refinansowania obligacji, co sprzyja negocjacjom w sprawie zmian właścicielskich.

[Łukasz Szewczyk]