CD Projekt RED i Netflix poinformowali, że 9 lipca odbędzie się WitcherCon. Obie firmy współorganizują to globalne wirtualne wydarzenie, które ma być świętem wszystkiego, co związane z Wiedźminem. Na chwilę obecną zaplanowano dwie transmisje, z których każda zawierać będzie unikalną i ekskluzywną zawartość. Pierwsza z nich zostanie wyemitowana w piątek 9 lipca o godzinie 19:00 CEST, a druga w sobotę 10 lipca o godzinie 03:00 CEST. Wydarzenia będą transmitowane zarówno na Twitchu, jak i na YouTube.

CD Projekt RED podkreślił, że podczas tego wirtualnego wydarzenia nie będzie żadnych nowych zapowiedzi gier. Kto wie, może zobaczymy edycję rozszerzoną Wiedźmina 3, która ma się pojawić jeszcze w tym roku na PC i konsolach nowej generacji z obsługą ray tracingu oraz The Witcher: Monster Slayer, który ma się wkrótce ukazać. Fani Netflixa prawdopodobnie otrzymają oficjalną datę premiery i zwiastun drugiego sezonu serialu telewizyjnego, a być może nawet pierwszy rzut oka na animowany serial The Witcher: Nightmare of the Wolf.

Podczas WiedźminCon przedstawione zostaną różnorodne, zabawne i interaktywne panele przedstawiające ludzi, którzy ożywili Wiedźmina w grze i na ekranie. Otrzymamy najświeższe wiadomości, zobaczymy ekskluzywne kulisy i nigdy wcześniej nie ukazywane informacje z całej serii Wiedźmin. Przyjrzymy się również kreatywności w postaci komiksów i sprzętu dla fanów, oraz samej produkcji gier, w tym nadchodzącej gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów. Nie zbraknie też ciekawostek na temat serialu Wiedźmin, oraz gadżetów firmy Netflix, a także filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf.