Od jakiegoś czasu wiadome jest, że Nintendo pracuje nad następcą Wii U, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. Nie jest również tajemnicą, że Sony wraz z premierą PlayStation VR zamierza wypuścić zaktualizowaną, ulepszoną wersję PS4, roboczo nazywaną PlayStation 4K lub PlayStation 4.5. Jak na te wieści zareaguje Microsoft?

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o oświadczeniu Phila Spencera, który zapewniał, że Microsoft nie zamierza decydować się na półśrodki i zespół nie widzi potrzeby ani większego sensu w aktualizowaniu hardware'u X-klocków. Tymczasem na profilu Davida Gardnera na portalu LinkedIn pojawiła się informacja, że pracuje on nad czymś, co zwie się "Xboxem neXt".

David Gardner w Microsofcie jest odpowiedzialny za visual design i brał udział w tworzeniu Xboxa 360 oraz X One. Jego udział w tworzeniu kolejnych wersji konsol jest więc możliwy i w pełni uzasadniony.

Trudno stwierdzić, czy Spencer mijał się z prawdą, zapewniając że firma nie chce wydawać zaktualizowanej wersji konsoli X One, czy też Microsoft pracuje nad nową generacją konsol. Pewne jest natomiast jedno - twórcy Xboxa nie mogą przejść obojętnie wobec ruchów konkurentów.