Zaczęło się w sieci tak: "W ostatnim czasie niezbyt głośno było o firmie Zalman, niestety była to cisza przed burzą. Południowo koreańska firma złożyła wniosek o upadłość. Dokładnego powodu upadłości nie podano. Jednak The Korea Times natrafił na ciekawy ślad. Spore problemy finansowe ma mieć firma matka czyli Moneual. Firma specjalizująca się w odkurzaczach do 20 października miała spłacić zobowiązanie w wysokości 460 milionów dolarów wobec banku NongHyup. Niestety tego nie zrobiła. Co prawda Monueal przynosi zyski, ale zbyt małe by spłacić całe zobowiązanie (ubiegły rok zakończył się przychodem około 100 milionów dolarów). Założona w 1999 roku firma Zalman słynęła z bardzo dobrych chłodzeń na procesory oraz karty graficzne, obudów komputerowych, wentylatorów, a także myszek i klawiatur. Niestety po 15 latach działania kończy swoją działalność."

Ze względu na falę plotek w sieci dotyczących problemów firmy ZALMAN, poprosiliśmy o oficjalne stanowisko na temat domniemanego złożenia wniosku o upadłość. W odpowiedzi otrzymaliśmy list podpisany przez Min Seok Park - CEO firmy ZALMAN:

"Piszę ten list w związku z brakiem zrozumienia kilku kwestii, które rozprzestrzeniane są poprzez plotki, aby wyjaśnić to, co dzieje się obecnie w ZALMAN.

Jedna z plotek, którą chcę zdementować głosi, że ZALMAN złożył wniosek o upadłość ze względu na problemy finansowe. Jest oto zdecydowanie nieprawdziwa informacja jeżeli rozumiemy "upadłość" jako "likwidację". Nie jesteśmy w trudnościach finansowych i nadal prowadzimy firmę ZALMAN jak dotychczas.

Jednak MONJEUAL, nasza firma matka, ma krytyczne problemy prawne ze strony rządu, co może mieć negatywny wpływ na firmę ZALMAN poprzez pogorszenie jej reputacji. Pracujemy obecnie intensywnie, aby pokonać wszystkie niekorzystne dla ZALMAN problemy i być ponownie tam, gdzie byliśmy do tej pory. ZALMAN złożył niedawno wniosek o restrukturyzację w celu dostosowania się do aktualnej sytuacji gospodarczej. Wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy możemy wyjść z tych opresji o własnych siłach.

Na koniec chcielibyśmy, wyprowadzić Państwa z błędnego założenia, że ZALMAN jest w tej chwili w trudnej sytuacji finansowej. Jesteśmy i będziemy dla was tak jak wcześniej, i mam nadzieję, że wyjaśnienie z naszej strony położy kres wprowadzaniu w błąd wszystkich naszych cennych klientów."Zalman złożył wniosek o upadłość? W ProLine oficjalne stanowisko firmy!