Macos Sierra Jeden

macOS Sierra zbliża serię Mac do urządzeń mobilnych Apple. Firma Apple na dorocznej konferencji WWDC oficjalnie zapowiedziała zmianę w swojej ofercie, polegającej na porzuceniu nazwy stacjonarnej platformy programowej OS X, która od następnego wydania nazywać się będzie macOS. OS X funkcjonował od 15 lat, a po zmianie wszystkie platformy programowe Apple będą dzielić schemat nazewnictwa. Ostatecznie więc Apple będzie oferować platformy iOS, macOS, watchOS oraz tvOS.
Zmiana nazwy nie oznacza oczywiście, że OS X zostaje wyrzucony do kosza, a jego miejsce zajmuje zupełnie nowa platforma programowa. macOS w pierwszym wydaniu, o nazwie kodowej Sierra, to tak naprawdę nowy OS X z kilkoma rozwiązaniami, które zresztą też bardziej wiążą nowy system operacyjny z pozostałymi.

Macos Sierra Dwa

Podczas konferencji WWDC firma Apple zapowiedziała istotną zmianę, jaką jest modyfikacja nazwy oprogramowania komputerów Mac. Po piętnastu latach używania nazwy OS X system ewoluował do macOS i pod taką właśnie nazwą ukaże się jego kolejna edycja. Firma najwyraźniej planuje w ten sposób wdrożenie nowego schematu nazewnictwa dla tworzonych przez siebie systemów. W ten sposób iPhony pracować będą pod kontrolą iOS, komputery - macOS, smartwatche - watchOS a telewizory - tvOS.
System OS X nie odejdzie jednak w zapomnienie, a macOS ukaże się po prostu jako kolejna jego wersja - usprawniona nowymi rozwiązaniami, jednak nie stworzona od podstaw. System nosi kodową nazwę Sierra.

Macos Sierra Trzy