Asus planuje wprowadzić na rynek nowy model monitora komputerowego, który będzie wyposażony w technologię AMD FreeSync. Nowe urządzenie będzie przeznaczony przede wszystkim dla graczy, którzy potrzebują częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz.

Asus MG279Q został już zaprezentowany podczas targów CES 2015. Tajwański producent uznał, że to będzie dobry wybór na ich pierwszy monitor obsługujący AMD FreeSync, które działa na określonych kartach graficznych Radeon i APU. Tym samym Asus, podobnie jak BenQ czy Acer, dołącza do firm wspierających oba rywalizujące ze sobą rozwiązania, poprawiające synchronizację między częstotliwością odświeżania monitora a generowanym przez układ GPU obrazem, a co za tym idzie - niwelujące wszelkie niedogodności, jakie wprowadza włączenie V-Sync.

Nowy model został wyposażony w 27-calową matrycę IPS (AHVA), która może wyświetlać obraz o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli) i odświeżaniu 144 Hz. Czas reakcji matrycy wynosi 4 ms (GtG), maksymalna jasność to maksymalnie 350 cd/m2, a kontrast statyczny wynosi 1000:1. Asus nie zapomniał o technologii zapobiegającej migotaniu obrazu i redukcji emisji niebieskiego światła. Do dyspozycji oddano wejścia DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2 i dwa HDMI 1.4 (MHL 2.0), a także dwa porty USB 3.0. Dodatkowym atutem jest możliwość mocowania na uchwycie VESA 100.

Monitor pojawi się w sklpeach już w maju i będzie kosztował około 599 dolarów.