Firma Kingston Digital Europe wprowadza na rynek DataTraveler microDuo - niewielkich rozmiarów pamięć flash wyposażoną w wejścia USB i microUSB. Urządzenie pełni funkcję pamięci zewnętrznej dla smartfonów i tabletów z systemem Android, pozwala na zwiększenie ilości pamięci dostępnej na urządzeniach mobilnych.


DataTraveler microDuo korzysta z gniazda microUSB w smartfonie lub tablecie. Po podłączeniu zwiększa ilość dostępnego miejsca nawet o 64GB. To bardzo cenna funkcjonalność w czasach, gdy wiele smartfonów i tabletów nie posiada wejść na kartę microSD. Przenośna pamięć może być używana z każdym urządzeniem kompatybilnym ze standardem USB On-The-Go, a podwójny interfejs umożliwia użytkownikom przesyłanie danych bez konieczności podłączania się do komputera PC.

- DT microDuo to przydatne urządzenie towarzyszące dla smartfonów i tabletów. Umożliwia szybkie przenoszenie plików z urządzenia mobilnego do pamięci flash, a w konsekwencji zwalnianie cennego miejsca na smartfonie lub tablecie. DT MicroDuo pozwala także na łatwe kopiowanie plików pomiędzy różnymi urządzeniami - mówi Jean Wong, Flash memory business manager, Kingston.

Smukła obudowa, z oczkiem na brelok i obrotową skuwką, kryje w sobie duże możliwości storage'owe. Dzięki DT microDuo użytkownicy mogą zawsze mieć przy sobie całą bibliotekę muzyki czy filmów, nie przejmując się ilością wolnego miejsca w pamięci swoich urządzeń.DT microDuo został stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów, którzy lubią robić wysokiej jakości zdjęcia, nagrywać filmy HD, a w przypadku niektórych urządzeń, również filmy w jakości 4K. Dzięki nowej pamięci flash Kingstona mogą teraz łatwo przenosić duże pliki pomiędzy urządzeniami i zwalniać cenną przestrzeń tak, jak w przypadku standardowych pamięci flash.

DataTraveler microDuo jest dostępny w wersjach z 8GB, 16GB, 32GB i 64GB pamięci. Urządzenie posiada pięcioletnią gwarancję. Producent zapewnia także bezpłatną obsługę techniczną. Lista urządzeń kompatybilnych z pamięcią DataTraveler microDuo znajduje się na stronie: www.kingston.com/otg/compatibility.


Kingston DataTraveler microDuo - funkcje i specyfikacje

  • USB OTG (On-The-Go): standard pozwalający na korzystanie z funkcji host w niektórych telefonach i tabletach z gniazdami microUSB, umożliwiający podłączenie urządzeń USB takich jak Kingston DT microDuo
  • 2-w-1: złącza microUSB i USB 2.0 zapewniają łatwy transfer danych pomiędzy smartfonami, tabletami i komputerami
  • Plug-and-Play: po prostu podłącz go do gniazda USB jak zwykłą pamięć Flash
  • Wygodny: bardzo niewielki, łatwo mieści się w kieszeni, więc łatwo go przenosić
  • Pojemność: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
  • Interfejs: USB 2.0
  • Wymiary: 27.63mm x 16.46mm x 8.56mm
  • Gwarancja i serwis: 5 lat gwarancji z bezpłatną obsługą serwisową