Praktycznie wszystkie produkty Google są rozwijane bardzo dynamicznie, a producent w pewien sposób przyzwyczaił nas do wypatrywania coraz ciekawszych funkcji w swoich aplikacjach. Tym razem firma z Mountain View postanowiła udoskonalić nieco usługę Gmail.

Gmail był do tej pory znany przede wszystkim jako serwis obsługujący pocztę mailową. W tej roli sprawdza się zresztą świetnie, pozostając niekwestionowanym liderem na całym świecie. Wkrótce jednak nie będziemy używać go tylko i wyłącznie do wysyłania i odbierania wiadomości. Za pośrednictwem usługi będzie można również przesyłać pieniądze.

Nowa funkcjonalność jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych. Płatności można dokonać bez jakichkolwiek opłat nie wychodząc z aplikacji. Co ciekawe, transakcji można dokonywać również z użytkownikami innych usługodawców. Środki przekazywane są w formie załącznika.

Na chwilę obecną nie wiadomo niestety czy i kiedy podobna możliwość pojawi się dla mieszkańców innych krajów niż USA. Google milczy na ten temat, skupiając się najprawdopodobniej na doskonaleniu w ramach programu pilotażowego.