Wraz z pojawianiem się coraz to nowych pogłosek na temat nowych generacji GPU od Nvidii i AMD wielu miało nadzieję na doświadczenie potencjału pamięci HBM2. Wiele zresztą wskazywało na to, że takowe układy znajdą się w modelach z najwyższej półki i w tym roku będziemy mogli przetestować je w praktyce. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie oczywiste...

Znamy już od miesiąca harmonogram Radeon Technologies Group, ujawniono również sporo informacji dotyczących architektury Pascal od Nvidii. W tym pierwszym przypadku wiadomo na pewno, że pamięci HBM2 wykorzystywać będzie architektura Vega. Nvidia najprawdopodobniej również zdecyduje się na wdrożenie tej technologii, jednak nie jest to jeszcze potwierdzone oficjalnie. W świetle tych informacji z całą pewnością można oczekiwać nowych układów w nadchodzących generacjach, coraz ciężej jednak oczekiwać, że nastąpi to w tym roku.

Specjaliści oceniają, że realnych dostaw procesorów wykorzystujących drugą generację pamięci High-bandwith Memory można spodziewać się nie wcześniej, niż na początku roku 2017. Jest to jednak jedno z bardziej optymistycznych założeń, ponieważ proces ten może okazać się jeszcze dłuższy.