Firma Lenovo przedstawiła ofertę nowych urządzeń ThinkPad Helix, czyli ultrabooków 2 w 1. Wśród nich debiutuje także rozkładany netbook Flex 2.

Helix 2 posiada 11,6 calowy ekran Full HD oraz pasywne chłodzenie. Odczepiana stacja dokująca w postaci klawiatury może też być użyta jako podstawka po obróceniu jej o 180 stopni. Tablet ma 9,65 mm grubości i waży poniżej 800 gramów (1,36 kg w trybie notebooka). Model ten ma posiadać wsparcie dla cyfrowych rysików, a jego bateria pozwoli nawet na 12 godzin użytkowania.

Rozkładany notebook Flex 2 Pro ma mniej niż 2,5 cm grubości i waży nieco ponad 2 kg. Jest to najbardziej płaski 15-calowy notebook Lenovo. Komputer ma obudowę wykonaną z aluminium i zawias obracający się w zakresie 300 stopni, dzięki któremu można łatwo ustawiać komputer w dwóch trybach: notebooka i podstawki. Flex 2 Pro umożliwia pisanie na podświetlanej klawiaturze AccuType z panelem dotykowym w trybie notebooka. Po ustawieniu komputera w trybie podstawki można korzystać z aplikacji dotykowych.

Sugerowana cena Lenovo ThinkPad Helix 2 wynosi 999 dolarów. To zdecydowanie mniej niż w przypadku poprzednika, który debiutował w cenie 1679 dolarów. Debiut już w październiku.