O planach zaimplementowania do Messengera szyfrowania typu end-to-end informowaliśmy Was już kilka miesięcy temu. Firma Marka Zuckerberga najwyraźniej ukończyła prace nad nowymi zabezpieczeniami i użytkownicy aplikacji Messenger właśnie ją otrzymują.

Testy nowego rozwiązania trwały od kilku miesięcy, dziś natomiast w sieci znalazły się informacje o tym, iż Facebook zdecydował się na udostępnienie nowego szyfrowania swoim klientom. Aktualizacja najprawdopodobniej będzie odbywać się etapowo, więc nie wszyscy otrzymają ją w tym samym momencie. Aby skorzystać z nowej funkcjonalności w aplikacji należy włączyć opcję "tajne rozmowy". Możliwość ta pojawia się w menu kontekstowym po dotknięciu konkretnego kontaktu. Tym samym należy podkreślić, że funkcja nie uruchamia się automatycznie.

Przy okazji warto też nadmienić, że podczas odbywania konwersacji w tym trybie nie będziemy w stanie dzielić się niektórymi plikami, takimi jak np. filmy wideo. Dostęp do takich konwersacji będziemy również mieć wyłącznie na danym urządzeniu. Jeśli więc w trybie tajnej rozmowy będziecie pisać z kimś w telefonie - nie odczytacie tej rozmowy logując się na swoje konto w komputerze.