Karty graficzne z rodziny Pascal już wkrótce pojawią się w pierwszych laptopach. Jak donosi Digitimes, Nvidia jest gotowa na zaprezentowanie układów GTX 10XX przeznaczonych dla notebooków. Wiele informacji wskazuje na to, że pierwsze tego typu urządzenia zostaną pokazane światu już podczas najbliższych targów Gamescom, które odbędą się w Niemczech w niach 17-21 sierpnia.

Wśród komputerów, które zostaną wyposażone w najnowsze układy Pascal mają znaleźć się urządzenia marek takich jak Asus, MSI czy też Gigabyte.

Co ciekawe, najprawdopodobniej Zieloni nie zastosują nowego nazewnictwa w przypadku powyższych układów i zrezygnują z oznaczenia literką "M" na końcu modelu. Spowodowane jest to tym, że laptopowe Pascale mają oferować wydajność i specyfikacje techniczne bardzo podobne do swoich desktopowych odpowiedników - tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele Nvidii.

Scenariusz ten potwierdzają jednak również wcześniejsze wycieki dotyczące specyfikacji mobilnych układów serii GTX 1000. W sieci pojawiła się nawet informacja, która sugeruje, że mobilny GTX 1070 zaoferuje użytkownikowi więcej rdzeni CUDA, niż wersja stacjonarna. Desktop ma natomiast przewyższać kartę taktowaniem zegarów. Oba układy w konsekwencji powinny więc zaoferować podobny poziom wydajności. Nic nie jest jednak pewne do momentu, w którym karty graficzne faktycznie pojawią się na rynku i zostaną przetestowane w benchmarkach.