Użytkownicy smartfonów Lumia z systemem Windows Phone zyskali dostęp do nowej wersji, bezpłatnej aplikacji Onet News.

Dzięki odnowionej aplikacji Onet News, użytkownicy smartfonów z Windows Phone 8.1 oraz Windows Phone 8 zyskują szybsze i płynne działanie aplikacji, która dostarcza aktualnych i ciekawych informacji, artykułów, zdjęć i filmów z kraju i świata. Dodatkowo po jej pobraniu użytkownik ma dostęp do informacji na temat pogody, notowań walut, horoskopów czy programu TV.

Wśród nowości Onet News wprowadzonych w wersji 2.0 znalazły się m.in.: możliwość komentowania artykułów, relacje na żywo z wydarzeń w Polsce i na świecie, nowa galeria na cały ekran, przypięte do ekranu głównego "żywe kafelki" z bieżącymi informacjami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym, powiadomienia o pilnych informacjach z kraju i ze świata.

W aplikacji Onet News można znaleźć materiały z kategorii: Magazyn, Wiadomości, Biznes, Sport, Życie gwiazd, Film, TV, Muzyka, Książki, Motoryzacja, Styl życia oraz Technologie i gry. Jej obsługa jest intuicyjna i pozwala na dowolne ustawienie kolejności kategorii newsów, według własnego uznania. Z aplikacji można też korzystać w trybie offline i przeglądać materiały przygotowane przez redaktorów Onet.pl niezależnie od tego, czy jesteśmy połączeni z Internetem.

Aplikacja jest bezpłatna do pobrania ze sklepu Windows Phone.

[Łukasz Szewczyk]