Od 1 października 2015 roku w ofercie platformy nc+ pojawią się trzy nowe kanały, a dziewięć kolejnych będzie dostępnych w jakości HD. Tym samym abonenci nc+ będą mieli dostęp do 76 kanałów HD.

1 października 2015 do oferty kanałów platformy nc+ dołączą trzy nowe stacje. Pierwsza nowość to Nat Geo People HD (pozycja 141) - pełen emocji kanał dokumentalno-rozrywkowy, skierowany przede wszystkim do kobiet. Oferta programowa przeznaczona dla wszystkich, których źródłem inspiracji są prawdziwe historie i barwne opowieści o ludziach, którzy realizują swoje pasje.

Do oferty dołączy także ATM Rozrywka (pozycja 144) - kanał o charakterze rozrywkowo - filmowym. W ramówce można znaleźć przede wszystkim filmy, seriale, programy rozrywkowe i muzyczne - wśród nich m.in. "Świat według Kiepskich", "Pierwsza miłość", "Awantura o kasę" czy "Gra w ciemno".

Abonenci zyskają także dostęp do NTL Radomsko (pozycja 145) - ramówka stacji oparta jest na produkcjach własnych, uzupełnionych o ciekawe propozycje pozyskane z TVN oraz od innych producentów zewnętrznych. NTL prezentuje lokalne spojrzenie na tematy ważne dla każdego.

Abonenci nc+, od 1 października będą też mieli dostęp do aż 76 kanałów w jakości HD. Od tego dnia dziewięć kanałów zmieni sposób nadawania na najwyższą jakość obrazu i dźwięku HD. Chodzi o kanały: Disney Channel HD (pozycja 97), Travel Channel HD (pozycja 86), TV4 HD (pozycja 8), Polsat2 HD (pozycja 10), Polsat Play HD (pozycja 119), Polsat Cafe HD (pozycja 134), CBS Europa HD (pozycja 184), Extreme Sports HD (pozycja 122), Fightbox HD (nowa pozycja 179).

To jeszcze nie koniec zmian. Abonenci nc+ będą mieli także możliwość oglądania kanałów Filmbox w nowej odsłonie, gdyż Filmbox HD i Filmbox Extra zmieniły swoje nazwy. Flagowy kanał z rodziny Filmbox, oferujący filmowe i serialowe premiery Filmbox Extra zmienił nazwę na Filmbox Premium (pozycja 176). Natomiast kanał Filmbox HD nazywa się teraz Filmbox Extra HD (pozycja 175), jest to kanał z filmami i serialami w jakości HD.

Od października platforma nc+ sfinalizowała też proces przejścia na standard nadawania DVB-S2/MPEG-4 i stopniowego wyłączania standardu DVB-S/MPEG-2, który był używany od początku istnienia telewizji cyfrowej w Polsce. Pozwala to dostarczać kanały telewizyjne w jeszcze lepszej jakości, utrzymując najwyższe na polskim rynku standardy, a także umożliwia wygenerowanie miejsca na kolejne kanały i rozwój usług. Abonenci, którzy nadal nie wymienili swojego starego dekodera SD ciągle mogą to zrobić całkowicie bezpłatnie. Nowy dekoder można odebrać w punktach sprzedaży nc+, a szczegóły dotyczące wymiany można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

[Łukasz Szewczyk]