Użytkownicy kart Nvidii skarżą się na spore problemy z działaniem systemu po instalacji wydanych ostatnio sterowników GeForce 364.47. Okazuje się, że możemy mieć bardzo duży problem z uruchomieniem systemu Windows, często pojawiają się też błędy w wyświetlanym obrazie. Na problem skarży się bardzo dużo użytkowników, choć jednocześnie wiele osób nie doświadczyło żadnego problemu.

Wczoraj opublikowano nową paczkę sterowników GeForce 364.47, przygotowaną na premierę gry The Division, oferującą ponadto obsługę API Vulkan. Niestety nie wszyscy są zadowoleni z driverów Nvidii. Okazuje się, że wybierając opcję ekspresowej instalacji, możemy natrafić na problem, przez który będziemy mieć duże trudności z włączeniem systemu Windows.

Gracze skarżą się też na wyświetlanie czarnego ekranu i różnego rodzaju błędy graficzne podczas pracy. Co istotne, problemy nie występują, jeśli zamiast instalacji ekspresowej wybierzemy niestandardową. W tym drugim przypadku najlepiej także zaznaczyć opcję czystej instalacji. Zieloni wiedzą o problemie i pracują nad jego naprawą.

Osoby, które nie są w stanie zalogować się do systemu Windows powinny odinstalować sterowniki, uruchamiając OS w trybie bezpiecznym. Zalecana jest instalacja poprzedniej wersji sterowników i czekanie na poprawkę, która ma zostać wydana najszybciej jak to tylko możliwe. Niemniej, trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że taka wpadka nie powinna mieć w ogóle miejsca i tym razem zieloni nie stanęli na wysokości zadania.