Do sieci trafiły statystyki sprzedaży modułów pamięci DDR4. Oprócz tego utwierdziliśmy się w przekonaniu, że największym ich dostawcą jest Kingston Technology, którego przychody znacząco wzrosły.

Według najnowszego raportu DRAMeXchange, rynek pamięci RAM w 2014 roku był wart 8,8 miliarda dolarów. To oznacza wzrost o 20,65% w porównaniu do roku 2013. Każdy z producentów w pierwszej dziesiątce zaliczył zwiększenie sprzedaży, ale najlepszy był Kingston, którego wzrost wyniósł aż 44,69 procent. Warto podkreślić, że pierwsza piątka producentów miała aż 81% udziałów na rynku. Tak dobre wyniki finansowe są związane ze stabilizacją cen i dużymi zamówieniami kontraktowymi.

Na drugim miejscu jest firma Ramaxel, która dostarcza pamięci do Lenovo. Na kolejnej pozycji plasuje się Adata, która zmieniła swoją strategię i zredukowała dostawy. Na kolejnych miejscach mamy Micron i Transcend. Ten pierwszy sprzedaje swoje produkty pod marką Crucial, natomiast Transcend skupił się na segmencie biznesowym i nie zwiększył dostaw na rynek konsumencki w 2014 roku.