W poniedziałek (29 września 2014 roku) Telewizja Polska uruchomi okazjonalny kanał na żądanie TVP Zdrowo i ze smakiem, który będzie nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne.
Za pomocą najnowszych technologii telewizyjnych i internetowych, kanał TVP Zdrowi i ze smakiem będzie można oglądać online w Polsce i na świecie od dnia 29 września od godziny 6.00 do dnia 1 października do godziny 22.00.

Aplikacja " TVP zdrowo i ze smakiem" powstaje przy okazji jednej z największych w Polsce i Europie imprez targowych, odbywającej się na MTP - "Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2014". Wystawa jest prestiżową ekspozycją branży rolno - spożywczej i kulinarnej z udziałem tysiąca wystawców z 32 krajów świata i półmilionową rzeszą zwiedzających i gości.

Kanał dedykowany tej tematyce to specjalna oferta TVP skierowana do polskich konsumentów. Przez trzy dni widzowie obejrzą unikatowy program, na który złożą się relacje z najważniejszych imprez targowych z udziałem najwyższych władz państwowych i przedstawicieli rządu, wystawy regionalnych produktów, widowiskowe konkursy sztuki kulinarnej, transmisje konferencji tematycznych poświęconych przemianom w rolnictwie, szansom eksportowym polskich specjalności żywnościowych, promocji zdrowego odżywiania i zachowań pro ekologicznych. Dodatkowo zaprezentowane zostaną najciekawsze cykliczne audycje telewizyjne aktualnie realizowane w Oddziałach Terenowych Telewizji Polskiej, w tym w paśmie wspólnym Telewizji Regionalnej, skierowane do szerokiej telewizyjnej widowni.

[Łukasz Szewczyk]