Oculus przeżywa obecnie ciężkie chwile, jednak Valve postanowiło mocnym akcentem zaznaczyć swoją obecność na scenie wirtualnej rzeczywistości. Gabe Newell przyznał się, że jego firma pracuje obecnie nad trzema dużymi grami wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości.

Firma postanowiła jednocześnie odłożyć na dalszy plan produkcje przeznaczone na konsole, a wszystko wskazuje na to, że powyższe tytuły trafią tylko i wyłącznie do graczy PC-towych. Valve nie boi się inwestowania w rynek VR, pomimo iż jest on na ten moment mały i wciąż stanowi bardziej formę ciekawostki.

VR-owe produkcje Valve oparte będą na silniku Source 2 lub Unity. Newell podkreślił, że mowa tu o naprawdę rozbudowanych produkcjach, które niewiele będą miały wspólnego z dotychczasowymi, prostymi tytułami dla fanów VR. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu twórca uniwersum Half-Life'a przyznał, że jego firma pracuje nad dużą grą single-player. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z tych trzech produkcji VR-owych.

Nie sposób nie zakończyć tego artykułu cichym, pełnym nadziei: "a może Half Life 3...?" :)