Opera Software ogłosiła, że z Opery na smartfonach z Androidem korzysta już ponad 100 mln aktywnych użytkowników, dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

Indie, Chiny, Indonezja, Rosja i Meksyk to kraje z największą liczbę użytkowników Opery na Androida. "Pracujemy ciężko, by stworzyć szybkie, bezpieczne i łatwe w obsłudze przeglądarki i jestem bardzo szczęśliwy, że mamy już ponad 100 milionów użytkowników smartfonów na świecie" - mówi Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Najpopularniejszą aplikacją Opery na Androida jest Opera Mini, za którą znajduje się przeglądarka Opera i Opera Max. Opera Mini kompresuje strony do zaledwie 10% ich pierwotnego rozmiaru, co umożliwia użytkownikom szybszy dostęp do treści. Kompresja danych zapewnia dobrą jakość przeglądania nawet przy wolnym połączeniu. Umożliwia też bardziej swobodne korzystanie z taryf operatorów.

Użytkownicy Opery w niektórych krajach mogą także obniżyć zużycie danych dzięki Operze Max. Stworzona dla telefonów z Androidem, Opera Max jest odpowiedzą Opery na masowe zapotrzebowanie na wideo, zdjęcia i inne multimedia w telefonie. Umożliwia kompresję danych zużywanych przez różne aplikacje smartfonowe.

[Łukasz Szewczyk]