Podczas konferencji AMD na targach Computex, Lisa Su stojąca na czele korporacji zaprezentowała na scenie układ Fiji, na którym mają bazować nadchodzące karty.

Lisa Su powiedziała na konferencji, że karty graficzne oparte na GPU Fiji będą najszybsze na świecie, orpócz tego przestawiono informacje o wielowarstwowej pamięci HBM, stosowanej w Fiji, która nie tylko zapewnia większe prędkości w porównaniu do GDDR5, ale także również oszczędność miejsca. 1 GB pamięci HBM zajmuje 95% mniej powierzchni niż GDDR5, więc tym samym uwalnia się dużo miejsca na płytce drukowanej.

Z licznych w ostatnim czasie przecieków wiemy jednak, że karty Fury mają dysponować 4GB pamięci RAM, zaś Fury X, dodatkowo otrzyma przełącznik BIOS. Karta AMD Radeon Fury posiadac będzie sześciofazową sekcję zasilania oraz dwa 8-pinowe gniazda zasilania (PEG). Oznacza to, że teoretycznie jej TDP może sięgać nawet 375 W. Z dokumentacji karty wynika, że wymagać ona będzie w komputerze obecności co najmniej 700-watowego zasilacza.