Facebook ujawnił nowe szczegóły na temat własnego drona, którego zapowiedziano w marcu tego roku. Urządzenie ma docelowo emitować sygnał internetowy.

Zespół Connectivity Lab, czyli dział, którego celem jest przyspieszenie rozwoju technologii pozwalających na szybsze wdrażanie infrastruktury Internetu różnymi sposobami, zbudował pełnowymiarowy prototyp bezzałogowego samolotu Aquila, który jest już gotowy to testów w przestrzeni. Aquila to dalekozasięgowy samolot zdolny do lotów na dużych wysokościach, zaprojektowany przez zespół lotniczy Facebooka w Wielkiej Brytanii; Aquila posiada taką samą rozpiętość skrzydeł, jak Boeing 737, ale dzięki unikalnej konstrukcji i ramie z włókna węglowego jest setki razy lżejsza.

Aquila jest w stanie latać na wysokości 60-90 tysięcy stóp. Co ciekawe, lot może odbywać się nawet przez okres trzech miesięcy, ponieważ jest w całości energią słoneczną. Drona stworzono w jednym celu. Ma on nieść sygnał internetowy w tym miejscach, gdzie go nie ma. Szacuje się, że poza infrastrukturą sieciową żyje obecnie około 10% populacji planety. Facebook chce to osiągnąć współpracując z lokalnymi dostawcami, przygotowując specjalnie odchudzone wersje własnego serwisu oraz innych stron internetowych.

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: