W poniedziałek (1 września 2014 roku) w komórkowej sieci Orange rusza promocja, w ramach której użytkownicy ofert na kartę będą mogli zyskać jeden dzień darmowego internetu.

Promocyjna usługa "Darmowy internet 24h" będzie obowiązywała od 1 września do 30 listopada 2014 roku i będzie umożliwiała użytkownikom wszystkich ofert na kartę w Orange, w tym abonentom ofert Zetafon i Minutofonu zyskanie dziennego pakietu danych 100 MB. W ramach bonusu abonent może korzystać z mobilnego dostępu do Internetu i WAP na terenie Polski.

Z usługi mogą skorzystać klienci, którzy przystąpią do promocji "Viva Lay's Vegas - Darmowy Internet 24h w Orange". Warunkiem otrzymania bonusu jest wysłanie bezpłatnego SMS-a na numer 80409 zawierającego poprawny kod, umieszczony po wewnętrznej stronie promocyjnych opakowań chipsów Lay`s.

Za każdy poprawny i prawidłowo przesłany kod Abonent uzyskuje jeden określony Bonus w postaci pakietu danych o wielkości 100 MB ważnego do godz. 23:59:59 dnia następnego po dniu aktywacji. W ramach Bonusu użytkownik może korzystać z mobilnego dostępu do Internetu i WAP na terenie Polski przy ustawieniach APN: internet oraz WAP (gdzie APN oznacza nazwę punktu dostępu do sieci).

Bonus zostanie przyznany w ciągu maksimum 24 godzin od wysłania przez Abonenta prawidłowego Kodu. Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 50 kB każda, za wyjątkiem taryf Orange Free na kartę i Orange Smart na kartę, w ramach których taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 100 kB.

Prędkość przesyłania danych w ramach Bonusu zależy od technologii przesyłania danych HSDPA, 3G (UMTS), EDGE lub GPRS, z której Abonent w danym momencie korzysta. Warunkiem skorzystania z danej technologii jest przebywanie w danym momencie w zasięgu danej technologii oraz korzystanie z urządzenia obsługującego daną technologię. Prędkości przesyłania danych są zmienne i zależą w szczególności od obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, maksymalnych prędkości obsługiwanych przez terminale oraz warunków atmosferycznych.

[Łukasz Szewczyk]