FIFA 17 może okazać się dla całej serii dużym krokiem w przód. Twórcy prócz zmiany silnika gry na Frostbite zdecydowali się na wprowadzenie do rozgrywki trybu fabularnego. Prócz oczywistych elementów takich jak rozwój postaci czy prowadzenie jego kariery, najprawdopodobniej otrzymamy również elementy nie związane ściśle z piłką nożną - takie przynajmniej wnioski można wysnuć po obejrzeniu zapowiedzi "Droga do sławy".
Warto podkreślić, że tryb fabularny nie zaoferuje możliwości stworzenia od podstaw własnej postaci. W rozgrywce wcielimy się w postać Alexa Huntera - czarnoskórego młodego zawodnika, który rozpoczyna karierę w Premier League. Zwiastun każe przypuszczać, że prócz aspektów czysto zawodowych mogą się również pojawić wątki osobiste. Trudno jednak powiedzieć na chwilę obecną w jaki sposób przyjdzie nam je rozgrywać.

Oprócz fikcyjnej postaci Alexa Huntera w trybie fabularnym pojawić się mają autentyczni zawodnicy czy też trenerzy. Gra trafi na sklepowe półki 29 września na platformy PC, PS4, XONE, PS3 oraz X360. Tryb fabularny dostępny będzie jednak tylko dla graczy PC-towych oraz konsol nowej generacji.