Coolaler ujawnił specyfikację karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 870 z procesorem opartym na architekturze Maxwell. GeForce GTX 870 będzie jednym z trzech nowych modeli kart graficznych NVIDII, które pojawią się w ciągu paru najbliższych miesięcy.

GPU-Z nie może poprawnie wykryć tego GPU. Jest jednak zaprogramowany tak, aby pokazać kilka szczegółów o nieznanym chipie graficznym. Odczytuje nazwę karty jako "D17U-20" z GPU "13C2". Chwilowo nie możemy powiedzieć na pewno, czy te testy są prawdziwe. Ale zawsze jest to jakaś ciekawostka dla fanów sprzętu "zielonych".

Sprzęt testowano z użyciem procesora Core i7-4820K "Ivy Bridge-E" i jego wynik w programie 3DMark 11 to X4625 dla benchmarku Extreme i P11919 dla Performance, co oznacza, że możemy spodziewać się wydajności na poziomie GeForce GTX 780. Nie sprawdzają się więc poprzednie doniesienia sugerujące, jakoby Maxwelle miały być "słabsze" od swoich poprzedników.W drugim trybie otrzymano wynik ogólny na poziomie 4625 punktów, natomiast wynik GPU Score wyniósł 4303 punktów. W tym przypadku wydajność jest nieznacznie niższa od GeForce'a GTX 780 (bez dopisku Ti).