Firma MSI wprowadzi na rynek nowy model notebooka GT80 Titan, który został już zapowiedziany w październiku zeszłego roku. Sprzęt ten ma wyróżniać się obecnością klawiatury mechanicznej oraz kart graficznych GTX 980M pracujących w trybie SLI. W komplecie otrzymamy procesor Intela.

MSI GT80 Titan to 18,4-calowy notebook wyposażony w wyświetlacz PLS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o graczach, co widać po samej specyfikacji. Sercem konstrukcji zaprezentowanej na targach CES 2015 jest czterordzeniowy, ośmiowątkowy procesor Intel Core i7-4980HQ taktowany zegarem 2,8 GHz (4 GHz w trybie Turbo). Na pokładzie może znaleźć się maksymalnie 32 GB pamięci RAM.

W środku zmieścimy także cztery nośniki SSD M.2 i jeden dysk HDD 2,5 cala. Gracze powinni być zadowoleni z podświetlanej klawiatury mechanicznej z przełącznikami Cherry MX Brown (w przyszłości będzie można wybrać Cherry MX Red). Do dyspozycji otrzymają również czytnik kart pamięci, gniazda audio, napęd optyczny, pięć portów USB 3.0, złącze HDMI oraz dwa gniazda DisplayPort. Nie zabrakło również modułu Wi-Fi 802.11ac oraz układu sieciowego Killer Network.

Co prawda urządzenie waży prawie pięć kilogramów, ale w zamian każdy gamer otrzyma kompletną maszynę z rozwiązaniami stworzonymi z myślą o rozrywce elektronicznej: ogromną wydajnością podzespołów, pięknym obrazem w standardzie FullHD i 18,4 calach przekątnej oraz dźwiękiem Creative Sound Blaster Cinema i Dynaudio.

Całość będzie pracowała pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. Obecnie nie znamy ceny i daty premiery tego modelu.