Wraz z prezentacją nowego telefonu, HTC zaprezentował również małą, ręczną kamerkę - RE. Kamerka RE to połączenie innowacyjnych rozwiązań z filozofią i podejściem do wzornictwa HTC.
Kamerę RE, wyposażono w matrycę o rozdzielczości 16 Mpix i obiektyw o kącie widzenia 146 stopni, dający możliwość nagrywania filmów Full HD (1080p), nagrywania w zwolnionym tempie oraz stosowaniu efektu time-lapse. Łączność zapewni Bluetooth i WLAN 802.11b/g/n, będzie można ją podłączyć także dzięki złączu microUSB. RE posiada 256 MB pamięci RAM i 32 MB pamięci ROM oraz złącze dla kart pamięci microSD. Zasilanie zapewni akumulator 820 mAh, który ma umożliwić wykonanie 1200 zdjęć lub 100 minut nagrań FHD. Obudową spełnia także standard wodoodporności IPX7.

Dzięki ergonomii i minimalistycznemu projektowi, RE mieści się w dłoni. Dzięki wbudowanemu w uchwyt czujnikowi, który uruchamia kamerę w momencie jej podniesienia, użytkownicy mają pewność, że szukając przycisku zasilania już nie przegapią odpowiedniej chwili na zrobienie zdjęcia albo nakręcenia wideo. Przycisk ten po prostu nie będzie potrzebny. Cechą charakterystyczną urządzenia jest duży i wygodny w użyciu przycisk migawki, który po jednokrotnym naciśnięciu robi zdjęcie, a po przytrzymaniu go chwilę dłużej rozpoczyna filmowanie.

RE to nowy rodzaj kamerki otwierający zupełnie nowe horyzonty w świecie kreatywnych możliwości. To urządzenie, które z biegiem czasu będzie rozwijane. Dzięki otwartemu API/SDK partnerzy HTC zyskają unikalną szansę na projektowanie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych RE oraz na platformach społecznościowych takich jak Tencent i Instagram. Co więcej, już wkrótce użytkownicy RE będą mieli możliwość przesyłania na żywo wideo na swoje kanały w serwisie YouTube.