Huawei zaprezentował swój nowy flagowy smartfon z serii Mate. Jak przekonuje producent, zaawansowane funkcje i innowacyjne rozwiązania w kwestii sterowania dotykiem definiują na nowo standardy w kategorii smartfonów dla biznesu.
Huawei Mate S wyposażony został w opływowy ekran wykonany w technologii 2,5D o przekątnej 5,5 cala i krawędziach bocznych o długości 2,65 mm, zamknięty w obudowie o grubości 7,2 mm. Sylwetkę Mate S cechuje smukła linia i delikatnie zakrzywiony profil tylnej obudowy.

Zakrzywiona tylna obudowa Huawei Mate S skrywa 3 warstwową baterię, ułożoną kaskadowo - rozwiązanie to chroni przed przegrzaniem i zwiększa efektywność zasilania. W Huawei Mate S wykorzystano technologię ultracienkiej osłony między anteną, a metalowymi elementami, aby zabezpieczyć ją przed negatywnym działaniem metalu na odbiór sygnału.

Innowacyjne podejście do funkcji obsługi dotykiem, jest główną cechą wyróżniającą Huawei Mate S na tle innych urządzeń i ułatwia interakcję między człowiekiem a smartfonem. Przykładowo, podczas przeglądania zdjęć, użytkownicy mogą szybko przewinąć i powiększyć zdjęcia poprzez odpowiednie zwiększanie siły nacisku, przy użyciu wyłącznie jednego palca. Huawei Mate S może być również używany jako np. przenośna waga do ważenia niewielkich obiektów.

Urządzenie zostało wyposażone w udoskonalony czytnik linii papilarnych (Fingerprint 2.0), czyli w zmodernizowaną wersję zaawansowanego układu bezpieczeństwa. W Mate S dwukrotnie zwiększona została szybkość rozpoznawania odcisków palca, czułość i responsywność, a sam czytnik może być również wykorzystywany m. in. do sterowania paskiem powiadomień. Wystarczy dwukrotnie w niego kliknąć, aby usunąć nieprzeczytane powiadomienia. Za jego pomocą można też przeglądać zdjęcia oraz do odbierać rozmowy telefoniczne.

Czytnik Fingerprint 2.0 i obsługa ekranu kłykciem (zaprezentowana już w modelu Huawei P8), to rozwiązania znacząco wpływające na uproszczenie działania najbardziej podstawowych funkcji wykorzystywanych przez użytkowników, takich jak przełączanie się między aplikacjami czy wykonywanie zrzutów ekranu.

Huawei Mate S został wyposażony w aparat, którego możliwości sprawdzą się zarówno w rękach amatorów jak i osób, które od urządzenia wymagają nieco więcej. Tylni aparat o matrycy 13 megapikseli wyposażony został w czujnik RGBW, stabilizator obrazu, podwójna lampa błyskowa LED i niezależny procesor sygnału obrazu, który pozwala na szybsze robienie zdjęć w wyższej rozdzielczości.

Huawei Mate S wyznacza również nowe standardy w kwestii przedniej kamery. Przednia 8 megapikselowa matryca z "miękkim", przednim oświetleniem LED pozwala robić zdjęcia typu selfie także w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Huawei Mate S posiada również innowacyjną technologię nagrywania dźwięku. Dzięki zastosowaniu trzech mikrofonów i specjalnie opracowanego algorytmu, urządzenie umożliwia nagrywanie dźwięków ze źródła znajdującego się bezpośrednio przed telefonem z jednoczesną redukcją hałasów/szumów otoczenia. Huawei Mate S współpracuje z protokołem Mopria, który zapewnia współpracę z ponad 700 urządzeniami drukującymi 29 wiodących producentów.

[Łukasz Szewczyk]