Koreańczycy najwyraźniej staną wkrótce w szranki z dwoma potężnymi gigantami rynkowymi w bezpośrednim starciu. Mowa o Google i Amazonie, czyli twórcach Google Home oraz Amazon Echo. Według nieoficjalnych źródeł Samsung przygotowuje się do wypuszczenia do sprzedaży inteligentnego głośnika współpracującego z głosowym asystentem Bixby.

O asystencie Bixby opowiadaliśmy Wam już kilka tygodni temu, od niedawna mogą cieszyć się nim właściciele najnowszych flagowych smartfonów Samsunga, czyli Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Technologia z pewnością należy do udanych i byłoby dziwne, gdyby producent nie zamierzał rozszerzyć jej możliwości. Wykorzystanie go w nowym, inteligentnym głośniku będzie ku temu świetną okazją.

Głównymi zadaniami urządzenia, podobnie jak w przypadku wspomnianych na wstępie konkurencyjnych produktów, będzie sterowanie systemami smart home oraz planowanie aktywności.

Warto wspomnieć, że nad podobnymi pomysłami pracują obecnie również Microsoft i Apple. Premiery tego drugiego możemy spodziewać się podczas konferencji WWDC 2017, czyli 5 czerwca. Data prezentacji głośnika firmy z Redmond pozostaje jednak nieodgadniona.