EA oficjalnie ogłosiło Battlefield 2042, kolejną odsłonę ze znanej serii gier dla wielu graczy. Gra ukaże się 22 października na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S|X. Zamówienia w przedsprzedaży są już otwarte, dając użytkownikom wczesny dostęp do przedpremierowej otwartej bety.


Jak zwykle w dzisiejszych czasach w większości gier, Battlefield 2042 będzie dostępny w trzech różnych edycjach:

- wersja standard na PC, PlayStation 4 i Xbox One, wyceniona będzie na 59,99 USD
- wersja standard na PlayStation 5 i Xbox Series S|X wzrośnie do 69,99 USD
- wersja Gold Edition kosztować ma 89,99 USD na PC i 99,99 USD na konsole
- wersja Ultimate Edition to koszt 89,99 USD na PC i 99,99 USD na konsolach

Edycje Gold i Ultimate pozwolą na siedmiodniowy wcześniejszy dostęp do gry, co oznacza, że klienci którzy zamówią tę edycje w przedsprzedaży, zaczną grać już 15 października. Oprócz tego, zarówno Gold jak i Ultimate zawierają "Year 1 Pass" (4 specjalistów, 4 przepustki bojowe i 3 pakiety epickich skórek). Edycja Ultimate będzie również zawierać tak zwany pakiet "Midnight Ultimate" (zawierający legendarny strój Shadow Stalker, legendarną skórkę broni Obsidian oraz skórkę legendarnego pojazdu Onyx), oficjalny cyfrowy artbook oraz ekskluzywną cyfrową ścieżkę dźwiękową.

Bf2024

Battlefield 2042 będzie obsługiwał 128 graczy online, ale tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series S|X. Nie będzie natomiast żadnej kampanii dla jednego gracza. Dyrektor Generalny DICE Oskar Gabrielson, powiedział:

Battlefield 2042 to ewolucja serii i obejmuje to, czego chcą nasi gracze

Czy tak naprawdę będzie? Przekonamy się o tym dopiero za kilka miesięcy, ale w przypadku serii Battlefield jedno jest pewne. Będziemy w to grać! Po ujawnieniu zwiastuna, dyrektor ds. Komunikacji EA Andy McNamara ogłosił dodatkowo, że już 13 czerwca zobaczymy grę w prawdziwej akcji, prawdziwy gameplay z rozgrywki.

Tweet