Od wielu miesięcy wśród operatorów telefonii komórkowej trwa marketingowy bój o internet w technologii LTE. Agencja Monitori przeanalizowała opinie internautów publikowane w portalach społecznościowych na temat LTE u polskich operatorów. Kto wygrał ten pojedynek?

Który operator oferuje najlepszy mobilny internet w LTE? Jest to pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Tym bardziej, że wszystko zależy od lokalizacji w jakiej korzystamy z usługi oraz od potrzeb klientów.

Jednak agencja Monitori postanowiła przeanalizować 500 komentarzy internautów na temat LTE, jakie w sierpniu zostały opublikowane na Facebooku, Twitterze oraz portalach informacyjnych.

Z analizy, do której dotarł Puls Biznesu, wynika, że w tej konfrontacji najlepiej wydał internet LTE sieci Plus (wraz z Cyfrowym Polsatem) - 39 proc. opinii pozytywnych i 29 proc. opinii negatywnych. Kolejne miejsca zajmują: Play (25 proc. opinii pozytywnych, 49 proc. opinii negatywnych), Orange (22 proc. opinii pozytywnych i 36 proc. opinii negatywnych) oraz T-Mobile (10 proc. opinii pozytywnych i 48 proc. opinii negatywnych).

[Łukasz Szewczyk]