Ileż razy każdy z nas czytał, że jego hasło musi składać się z 25 niepowtarzalnych znaków, zawierać małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne... Podobne rozwiązania potrafią skutecznie uprzykrzyć każdy proces rejestracji w dowolnym portalu internetowym. Wszystko wskazuje jednak na to, że gdy na jakiejś stronie zabraknie tego typu wymagań, wielu z nas ogranicza swoją inwencję twórczą do minimum.

Firma SplashData opublikowała kilka dni temu coroczną listę najgorszych haseł. Warto zauważyć, że edycja 2015 jest łudząco podobna do wersji z roku 2014. Pojawia się w niej jednak kilka urozmaiceń, między innymi odniesienia do Gwiezdnych Wojen!

Podobnie jak rok temu, listę otwiera "123456". Druga lokata, również bez zmian, zajmowana jest przez znane i lubiane "hasło", z kolei poprzedzone niewiele lepszym "12345678" leniwe "qwerty" zajmuje miejsce czwarte.
Ciekawiej zaczyna robić się na pozycji nr 23, gdzie debiutuje hasło "solo" oraz "starwars" z numerem 25.

Jeśli jesteście ciekawi pełnej listy, możecie zapoznać się z nią tutaj. Może przy okazji uda wam się zrobić dowcip znajomemu logując się na jego facebooka! ;)