O tym, że Nokia szykuje powrót na rynek smartfonów informowaliśmy Was już ładnych parę miesięcy temu. W międzyczasie firma zdążyła zapowiedzieć oficjalnie, że nowe urządzenia trafią na rynek już w przyszłym roku. Dziś wiemy już, że będzie ich co najmniej 5.

Pierwszy z nich, czyli Nokia D1C trafi na sklepowe półki w dwóch wersjach - z 5 oraz 5,5-calowym wyświetlaczem FullHD i odpowiednio 3 oraz 2 GB pamięci RAM. Urządzenie najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane podczas targów MWC na przełomie lutego i marca.

Jak donoszą redaktorzy DigiTimes, nie będą to jednak jedyne urządzenia z kultowym logo na obudowie. Oprócz modelu D1C producent przygotowuje jeszcze przynajmniej 4 telefony - niestety szczegóły ich specyfikacji pozostają nieznane. Pewne rzeczy jednak wiadomo.

Najprawdopodobniej żaden z powyższych telefonów nie ruszy na podbój górnych półek. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby Nokia nie była zainteresowana segmentem High-End w ogóle, jednak najwyraźniej powrót na rynek rozpocznie się szturmem na większą, bardziej przystępną grupę docelową.