Mamy dobra informację dla podróżujących warszawskim merem. Jeszcze w tym roku pasażerowie w tunelach metra będą mogli korzystać z szybkiego internetu bezprzewodowego.

Czterech głównych operatorów telefonii komórkowej łączą siły, by udostępnić internet pasażerom warszawskiego metra.

"Orange, Play, Plus i T-Mobile dogadały się, prace są na ukończeniu i wszystko powinno być gotowe od razu na otwarcie pierwszego odcinka. Przypomnę, że według zapowiedzi miasta ma to być połowa grudnia" - informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Pomarańczowy operator nie zapomina także o pozostałej części warszawskiego metra.

"Jeśli chodzi o pierwszą linię to zasięg Orange we wszystkich tunelach (dotychczas był na stacjach i części tuneli), pojawi się w pierwszej połowie 2015 roku. W tym wypadku modernizację również prowadzą wspólnie wszyscy operatorzy, chociaż Play ma już zainstalowane swoje urządzenia. Prace trwają, ale w przeciwieństwie do drugiej linii, mogą być prowadzone w tylko ściśle określonym czasie, ponieważ metro musi normalnie funkcjonować" - wyjaśnia rzecznik Orange Polska.

Sieć Orange zapewnia jednocześnie, że po zakończeniu prac w obu liniach, użytkownicy będą mogli korzystać z internetu w technologii LTE.

[Łukasz Szewczyk]