Nieciekawie wygląda sytuacja w firmie Crytek. Jak skarży się anonimowy informator, Crytek od pół roku ma problemy z regularnym wypłacaniem pensji swoim pracownikom. Czy to koniec legendarnego dewelopera mającego na koncie tak kultowe produkcje jak Far Cry oraz seria Crysis?

Pierwsze problemy wewnętrzne firmy pojawiły się jeszcze w czerwcu, kiedy to osoby zatrudnione w oddziale we Frankfurcie boleśnie zawiodły się w kwestii punktualności swojego chlebodawcy. Pracodawca poinformował jednak, że wszystkie problemy z płynnością finansową zażegnane zostaną w sierpniu a o dobrą kondycję studia nie trzeba będzie się martwić przez 18 następnych miesięcy.

Niestety w kolejnych miesiącach również pojawiły się znaczne opóźnienia. Należy podkreślić, że nie mówimy tu niestety o dniu, czy dwóch. W lipcu i sierpniu osoby pracujące w Cryteku otrzymały wypłaty aż 2 tygodnie po terminie. Z czasem opóźnienia zaczęły wynosić nawet 5 tygodni. Za wynagrodzenie za październik i listopad niektórzy czekają do tej pory, więc nic nie zapowiada niestety, żeby sytuacja miała się poprawić.

Nie trzeba więc być geniuszem, aby domyślić się jak wyglądają aktualnie efekty pracy projektantów. Niektóre talenty zdążyły pożegnać się z firmą, inni są w trakcie poszukiwania pracy. Deweloperzy ze studia w Budapeszcie przestali natomiast pojawiać się w pracy dokładnie tak samo, jak przestały pojawiać się pieniądze na ich kontach.

Czy giganta czeka spektakularny, za razem smutny koniec?