Firma HP wycofuje z rynku wadliwe kable i zasilacze do notebooków, które mogą powodować pożar. Lepiej sprawdź, czy Twoje urządzenie nie podlega wymianie.

Firma HP poinformowała o akcji wycofywania z rynku niebezpiecznych przewodów zasilania oraz zasilaczy. Jak już wspomniano, mogą one wywołać pożar. Wadliwe produkty były sprzedawane na całym świecie razem z komputerami HP i Compaq (notebooki i mini notebooki), a także z zasilaczami sieciowymi dostarczonymi z takimi akcesoriami jak stacje dokujące. Można je było kupić w okresie od września 2010 r. do czerwca 2012 r.

Klienci, którzy zidentyfikują u siebie wadliwe urządzenie, będą mogli bezpłatnie otrzymać nowy sieciowy przewód zasilający w zamian za każdy zweryfikowany i wycofany przewód.

Z informacji w mediach wynika, że akcja wymiany dotyczy miliony kabli i było kilkadziesiąt incydentów związanych z tymi produktami.

Potencjalnie wadliwe przewody zasilające można rozpoznać po znaku na końcu przewodu od strony zasilacza. Znak ten to "LS-15". Uwaga: nie wszystkie przewody ze znakiem "LS-15" są wadliwe.

Jeśli macie taki kabel, powinniście następnie znaleźć nazwę i numer seryjny swego notebooka. Te informacje można uzyskać, przyciskając i przytrzymując klawisz [Fn] i naciskając klawisz [Esc]. Można też sprawdzić etykietę produktu na jego spodzie (może się ona znajdować w komorze na baterię).

Na specjalnej stronie HP możemy podać nazwę produktu i numer seryjny, a także kod daty sieciowego przewodu zasilającego. W ten sposób będzie można uzyskać dodatkowe informacje o programie wymiany oraz o tym, czy nasz produkt kwalifikuje się do wymiany.

[Marcin Maj]