Użytkownicy iPhone'ów i iPadów uwolnią się od denerwującego kółka ładowania wideo. Nowa funkcja przyspieszenia wideo pojawiła się właśnie w przeglądarce mobilnej Opera Mini 9.

Ludzie uwielbiają oglądać wideo w komórkach i tabletach. To niestety szybko wyczerpuje pakiety danych, a nierzadko powoduje także frustrację wynikającą z wolnego ładowania się filmów. Rozwiązaniem jest przyspieszenie wideo w Operze Mini.

To pierwszy raz, kiedy optymalizacja filmów zostaje zintegrowana przeglądarką, która może teraz pełnić honory twojej ulubionej aplikacji wideo. Zacinanie się wideo to mały, ale bardzo irytujący problem, który jest jak dziura na internetowej autostradzie. Opera właśnie ją załatała - mówi Lars Boilesen, prezes Opera Software
Przyspieszenie wideo zmniejsza czas buforowania, ograniczając ilość przesłanych danych do odtwarzacza wideo. Korzystając z technologii Rocket Optimizer, nad którą pracuje jeden z działów Opery - Skyfire - nowa funkcja umożliwia także obniżenie rachunków za naliczanie danych.

Opera Mini 9 dla iOS jest od dzisiaj dostępna za darmo w App Store Apple. Przyspieszenie uruchomi się po wyborze optymalizacji filmów w trybie Opera Turbo. Po prostu wejdź do menu ukrytego pod czerwonym "O" i dotknij ekran w miejscu, w którym pojawi się licznik zaoszczędzonych danych, by zmienić tryb. Opcja zawiera także licznik filmów, które udało się zoptymalizować.

Opera Mini, przeglądarka używana przez ponad 250 mln ludzi na świecie, oferuje trzy tryby kompresji: tryb Opera Mini, który kompresuje dane do zaledwie 10% ich pierwotnego rozmiaru, tryb Opera Turbo, który także oferuje kompresję, ale dokładniej wyświetla strony, oraz tryb bez kompresji danych.

Nowa Opera Mini 9 to także dodatkowa opcja edycji miniatur Szybkiego wybierania, przeprojektowany licznik zaoszczędzonych danych oraz wsparcie dla iPhone'a 6 and iPhone'a 6 Plus.

[Łukasz Szewczyk]