W sieci pojawiły się dokumenty z wewnętrzną komunikacją w firmie Samsung, gdzie możemy znaleźć informacje o rozwoju oprogramowania dla Androida M (obsługa procesora Snapdragon 820) i Jungrfau.

Ta ostatnia nazwa była do tej pory przypisywana do smartfona Galaxy S7. Treść informacji wskazuje, że Samsung zamierza rozpocząć wewnętrzne testy Snapdragona 820 w swoim kolejnym topowym modelu. Oczywiście nie mamy pewności, że chodzi o Galaxy S7. Samsung na pewno bierze go pod uwagę, ale ma także na zapleczu inne SoC.

Przypomnijmy, że koreański giant od kilku lat stosuje w swoich flagowych urządzeniach procesory Qualcomma. Tylko w tym roku zdecydowano się zastosować w Galaxy S6 i S6 Edge własne układy serii Exynos. W przyszłym roku Samsung pewnie znowu wróci do układów Qualcomm. Możliwe także, że Snapdragon 820 będzie tylko w Galaxy S7, a na rynku pojawią się także jego warianty z innymi układami. Pierwsze sprzęty z nowymi układami Qualcomm powinny trafić do sklepów pod koniec tego roku lub na początku 2016.