TomTom wprowadza rozwiązanie TomTom MyDrive - serwis internetowy oraz aplikację do łatwego łączenia samochodów z cyfrowym światem. Kierowcy mogą użyć swoich smartfonów, tabletów czy komputerów PC, by uzyskać podawane na bieżąco informacje o ruchu drogowym, planować trasy podróży, a także wysyłać dane adresowe miejsc docelowych.

TomTom MyDrive jest wprowadzany wraz z innowacyjnym pakietem funkcji i będzie się dalej rozwijał, ponieważ platforma MyDrive została otwarta dla deweloperów, a także strony trzeciej. Oznacza to, że innowacyjne rozwiązania dla kierowców oraz aplikacje mogą być rozwijane w przyszłości - zapewniając korzyści kierowcom na całym świecie.

Już teraz TomTom MyDrive umożliwia kierowcom szybsze dotarcie do celu dzięki możliwości przesyłania adresów bezpośrednio ze smartfonów, tabletów oraz PC do urządzeń nawigacyjnych serii GO. Gdy tylko kierowca dotrze do swojego samochodu, system jest gotowy do pracy.

TomTom MyDrive pomaga ponadto kierowcom uzyskać wiedzę o podróży: kiedy najlepiej wyruszyć, by jak najszybciej dotrzeć na miejsce i ominąć korki. Kierowca ma podgląd informacji o korkach oraz o bieżącym natężeniu ruchu drogowego. Użytkownicy mogą łatwiej planować podróż z wyprzedzeniem, a także możliwie precyzyjniej szacować czas podróży z uwzględnieniem pory wyjazdu oraz dotarcia na miejsce na podstawie bieżącej sytuacji drogowej.

Łatwiej można dodawać ulubione cele i inne miejsca: w dowolnym czasie i z dowolnej lokalizacji. Użytkownik wybierze pozycję domu, pracy oraz zapisze ulubione pozycje, które można następnie zobaczyć na mapie wyświetlanej na dowolnym urządzeniu. A ponadto importować własne listy miejsc POI.

MyDrive jest dostępny za pośrednictwem www.mydrive.tomtom.com na komputery PC i laptopy oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android w Apple App Store i Google Play.

MyDrive wprowadzany jest wraz z nowymi nawigacjami TomTom GO 510, GO 610, GO 5100 i GO 6100. Jest też dostępny dla wcześniejszych urządzeń TomTom GO dzięki aktualizacji oprogramowania.

[Łukasz Szewczyk]