Google wprowadza obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwaTwoje PC. Weryfikacja dwuetapowa zwana również uwierzytelnianiem dwuskładnikowym to nic innego jak zaawansowany system logowania pozwalający na dodatkowe zabezpieczenie danych.

Google postanowił wprowadzić wsparcie dla USB Security Key, czyli fizycznych urządzeń USB, które można teraz wykorzystać jako uwierzytelnienie logowania na konto Google.

Oczywiście samo podłączenie takiego urządzenia nie wystarczy by uzyskać dostęp do konta i oprócz tego wymagane jest zwykłe hasło. Dzięki temu w razie utraty cyfrowego klucza możemy być spokojni, że nie zostanie on tak łatwo wykorzystany do logowania na nasze konto. Skorzystanie z tej opcji jest możliwe tylko w przeglądarce Google Chrome, niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Dodatkowo posiadany przez nas klucz musi obsługiwać protokół FIDO Universal 2nd Factor (U2F), bez którego niemożliwe jest wykorzystanie nowej funkcji.

Security Key - jest to otwarty standard, który pozwala potwierdzić dane logowania do konta za pomocą fizycznego urządzenia, zwykle w formie klucza USB. Klucz Bezpieczeństwa oraz Chrome wykorzystują protokół Universal 2nd Factor (U2F) od FIDO Alliance. Google wierzy, że inne przeglądarki również otworzą się na FIDO U2F i standard ten się upowszechni.