Statek kosmiczny SpaceX mógłby wynieść pierwszych astronautów na powierzchnię Księżyca od czasu misji Apollo, oczyścić coraz bardziej zaśmieconą orbitę naszej planety, a być może nawet pomóc w założeniu miasta na Marsie. Na tym jednak nie koniec. Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX mówi, że statek SapceX można również wykorzystać do wprowadzenia obserwacji astronomicznych w XXI wiek.

Muskbu

W środowym tweecie, ElonMusk zasugerował, że "sam statek" może służyć jako "struktura nowego gigantycznego teleskopu" o rozdzielczości dziesięciokrotnie większej niż Hubble z NASA - co wskazuje, że miliarder wciąż ma wiele niesamowitych pomysłów. Pomysł przekształcenia statku kosmicznego w ogromny teleskop kosmiczny został po raz pierwszy zasugerowany dla Elona Muska przez astrofizyka Saula Perlmuttera z Lawrence'a Berkeley National Laboratory.

Muskhuble

Wiadomość pojawia się po tym, jak starzejący się kosmiczny teleskop Hubble'a z NASA musiał wstrzymać swoje badania naukowe w zeszłym miesiącu z powodu usterki oprogramowania. Naukowcy z NASA cały czas desperacko szukają rozwiązania, aby przywrócić teleskop na właściwe tory.